Léto

Šumava nabízí jedinečné podmínky k prožití příjemné dovolené plné zážitků. Můžete se kochat přírodou, najít sami sebe nebo si třeba i vyzkoušet meze svých možností. Ať už se rozhodnete proniknout do fascinujícího světa hor po svých nebo se tam pohodlně vyvézt lanovkou, čekají vás nezapomenutelné zážitky z objevování sytě zelených lesů a teplých jezer s průzračně čistou vodou. To, že je Šumava turistickým rájem je pravdou a každý kdo má v oblibě procházky, tůry a toulky by to měl zkusit. Snadnější i náročnější trasy a výlety nabízí Šumava a pošumaví kam se jen podíváte. Šumava je vhodná jak pro milovníky pěší turistiky, tak i pro výlety na kolech. Blízké lesy nabízí mnoho možností pro houbaření a sběr lesních plodů.

K neodmyslitelným tématům spojeným se Šumavou patří zaniklé obce a pohnutá historie jejích obyvatel. Proč obce na Šumavě zanikaly, mělo více příčin, ale hlavní tkvěla ve vysídlení německého obyvatelstva po 2. světové válce jako výsledek hitlerovské propagandy a následné nejhrůznější války v dějinách lidstva. S původním obyvatelstvem zanikla i "stará Šumava"

Výlety: vodní nádrž Nýrsko, Národní park Šumava (naučné stezky, Černé a Čertovo jezero, jezero Laka a Prášilské jezero, Železná Ruda, Antýgl a Vydra, Horská Kvilda - nejvýše položená obec v ČR), hrady Kašperk, Velhartice, Rabí, Švihov, zámek a galerie Klenová

Okolní města: Klatovy, Nýrsko, Železná Ruda, Sušice, Kašperské Hory

BikePark Špičák - několik freeridových tratí, půjčovna kol, přileb a chráničů, vaše kola vozí zdarma!

Více naleznete v tipech na výlety..: Webmaster: voky :.
.:.